Кількість
|
Вартість
|
||
|
Комутаційна панель: використання і продаж по Україні
У професійній лексиці українських айтішників давненько з'явився термін патч-панель. Англійське patch panel стало професійним жаргонізмом. А офіційно дані елементи називаються комутаційні панелі. Це частини пасивного мережевого обладнання кабельних структурованих мереж.
Сфера використання
Купити патч панель з доставкою по Києву та Україні можна в інтернет-магазині мережевих комплектуючих PASIVKA. Компоненти використовуються для виконання наступних завдань:
- забезпечення комутації активного мережного обладнання з робочими комп'ютерами, принтерами та іншою технікою;
- розподіл слабкострумових кабелів.
Особливості конструкції і установки
На лицьовій стороні гаджета розташовані порти - пронумеровані роз'єми RJ45. Патч-корди підключаються в ці роз'єми. На зворотному боці розташовані IDC коннектори. Кожен з них підключається до відповідного порту, розташованого спереду. Всі порти маютьє відповідну нумерацію і колір, так само, як і дроти витої пари.
Для приєднання кабелів до панелі використовується так звана у айтішників «забівалка», яка вдавлює між контактами жили на тильній стороні панелі. Завдяки міцному і надійному з'єднанню жили не окислюються, що збільшує їхній термін служби.
Різновиди панелей
- Самі панелі комутаційні поділяються на групи низкою характеристик:
- За типом портів бувають комп'ютерні і телефонні. Крос панель використовується в телефонії (IDC з'єднання). Підходить для застосування в аналоговій телефонії та мережах, де немає частих перемикань, тому що не оснащується портами RJ45.
- Кількість портів. Найпопулярніші моделі з 12, 24, 25, 48 і 50 портами. У сфері телефонії, як правило, використовуються панелі на 25 або 50 портів.
- На виробі вказується категорія, що означає які кабелі до нього можна приєднувати.
- Стандартна ширина елемента вимірюється в дюймах, відповідно найчастіше використовуються 19 або 10 дюймові панелі.
- За способом установки може бути патч панель настінна, яка монтується до стіни або на підставку, комп'ютерна або телефонна ставиться на спеціальну стійку.
- При використанні в мережі екранованих ліній потрібно купувати моделі з екранованими портами (FTP), їхня ціна трохи вище, ніж неекранованих (UTP).
Патч-панелі розрізняються між собою за категоріями підключаються до них кабелів і за кількістю портів. Інтернет-магазин "Pasivka" пропонує вироби категорії 5е (екранований / неекранований кабель, 4 пари, швидкість передачі даних - до 100 Мбіт / с для 2 пар і до 1000 Мбіт / с для 4 пар) і 6 (UTP кабель, 4 пари, швидкість передачі даних - до 10 Гбіт / с). Патч-панель 6 категорії використовують в разі, коли максимум інформації передається на відстань не більше 50 метрів. Найбільш популярним є пристрій категорії 5е (позначається cat.5). Використовувані для нього виті пари недорогі, а якість передачі сигналу досить висока. Кількість портів комутаційної панелі стандартизовано: їх може бути 4, 8, 12, 16, 24, 48 або 96 на одній. Найчастіше використовуються моделі з 24 і 48 роз'ємами. Патч-панель 12 портів, як і наступна за нею патч-панель 16 портів, використовується в невеликих мережах. Найбільш затребуваними в цій категорії товарів, представленої в інтернет-магазині "Pasivka", є патч-панелі 24 порти і патч-панель 48 портів. Кількості цих роз'ємів досить для підключення великої кількості апаратури і для перспективного розвитку мережі.