Кількість
|
Вартість
|
||
|
Патч-корд UTP: основні параметри
Патч-корд - це невеликий відрізок кабелю, що складається з витих пар і з двох кінців обжатого коннекторами. Його ще називають комутаційним шнуром. Такі з'єднувачі використовують в структурованих кабельних системах (СКС) для комутації пристроїв, передачі даних між ними.
Патч-корд UTP (unfoiled twisted pair) - тип комутаційного шнура, в якому не передбачено екранування від перешкод, на відміну від FTP. Це найпоширеніший вид комутаційних шнурів, який використовують в офісах, в домашніх мережах, на невеликих підприємствах.
Категорії і їхні значення
За пропускної здатності виділяють такі категорії патч-кордів:
5 або 5е - підтримує продуктивність до 100 МГц;
6 - до 250 МГц; 6a - до 600 МГц;
7 - до 1200 МГц.
Кабель cat. 5 і 5е забезпечує швидкість передачі даних до 100 Мбіт / с - достатню для більшості домашніх і офісних мереж, тому він користується найбільшим попитом. З'єднувачі більш високих категорій використовуються в мережах промислового масштабу з високою продуктивністю, а низьких - практично не використовуються. Пропускна здатність найбільш впливає на ціну виробу.
Характеристики та конструкція патч-кордів UTP
З'єднувач типу UTP складається з ізольованих багатожильних мідних провідників, зазвичай це 4 виті пари, заховані під зовнішньою оболонкою з ПВХ або поліетилену. Комутаційні шнури виготовляють в різних кольорах - це зручно, якщо проводів багато в скрутці.
Відмінності за кольором допомагають швидше локалізувати проблемну ділянку.
Патч-корди можуть бути сполучними (мають 2 однакових коннектора на кінцях) або перехідними (з коннекторами різного типу). Використовуються роз'єми RJ45 або RJ12. За розміром комутаційні шнури бувають:
- стандартні, довжиною 0,5, 1, 1,5, 2, 5 або 10 м;
- нестандартні, виготовлені на замовлення.
Щоб купити підходящий шнур, потрібно враховувати основні характеристики:
матеріал, з якого виготовлена зовнішня оболонка, і її товщина;
діаметр і матеріал провідника; середня швидкість передачі сигналу;
радіус вигину;
стійкість до крутіння і ударам.
У комутаційних шнурах UTP використовують оптичний, мідний або покритий міддю провід. Залежно від області застосування з'єднувачі UTP бувають: комутаційні (для роутера, комутатора), оптоволоконні або для телефонних мереж.
Переваги таких з'єднувачів
Головна відмінність патч-кордом від кабелю внутрішньої прокладки - використання дрота з декількома жилами. Завдяки цьому збільшується гнучкість, шнур може безпечно згинатися під великим радіусом, але погіршуються його передавальні властивості. Гнучкість комутаційного шнура важлива, оскільки він не закріплений нерухомо, а постійно піддається механічним впливам, може скручуватися.
Заводські моделі проходять перевірку на виробництві, відбраковані екземпляри не потрапляють в продаж. Тільки в заводських умовах можна виготовити литий шнур, в якому пластмасовий ковпачок надійно припаяний до оболонки проводу. Використовувати такі з'єднувачі краще, ніж саморобні, хоч їхня вартість вище. Якість обтиску впливає на важливий параметр СКС - надійність.
Як вибрати і замовити
У нас ви можете купити патч-корд UTP з такими параметрами, які найбільш підійдуть для вашої мережі. Ми надаємо інформаційну підтримку нашим клієнтам, при будь-яких ускладненнях наші співробітники готові допомогти з вибором, а для корпоративних клієнтів розроблена система низьких цін. Замовити товар можна на сайті або в телефонному режимі. Вся інформація по його наявності та вартості актуальна. Відправимо ваше замовлення в будь-який куточок України в найкоротший термін, в Харкові чи Одесі посилку можна отримати вже на наступний день. У Києві діє послуга кур'єрської доставки.