Зона прокладки оптичного кабелю

В першу чергу необхідно визначитися, на якій ділянці планується прокладати оптичний кабель:

  • Магістральний – від вузла зв'язку до першої точки розподілу. Слід використовувати кабельні вироби збільшеною міцністюі з системою захисту від агресивних середовищ і механічних пошкоджень.
  • Розподільчий – між розподільними пристроями різного типу. Потрібно підбирати оптичні кабелі під конкретні умови монтажу - зовнішнього або внутрішнього. Вони повинні характеризуватися простотою використання і обслуговування, щоб, при необхідності, елементи можна було оперативно замінити.
  • Абонентський – від розподільних точок до безпосередньо призначених для користувача пристроїв. Необхідно використовувати кабелі з високими показниками гнучкості і стійкістю до зламів. Матеріали зовнішньої оболонки повинні бути незаймистими.

Как выбрать оптический кабель?

 

Тип і кількість волокон

Виходячи з типу волокон, кабелі ділять на дві категорії:

  1. Одномодові (SM) – з серцевиною діаметром не більше 9 мікрон. Відрізняються мінімальними показниками спотворення і загасання сигналу, тому можуть використовуватися для організації ліній зв'язку довжиною до 120 км.
  2. Багатомодові (MM) – з серцевиною збільшеного діаметру 50 або 62,5 мікрон. Рекомендуються до використання при побудові ліній зв'язку до 1 км.

Число оптоволокон необхідно підбирати з урахуванням двох параметрів:

  • кількість приймально-передавальних вузлів активного станційного та абонентського обладнання;
  • схема мережі по проекту – як будуть організовані прийом і передача сигналу: за двома різними оптоволокно або одному.

Також потрібно пам'ятати про запас оптоволокон для розвитку лінії зв'язку на конкретних ділянках. Для магістральних ділянок потрібен запас 30-40%, для розподільних - 10-20%. Для абонентських ділянок запас, як правило, не потрібен.

Призначення і умови експлуатації кабелю

З урахуванням від умов і характеру установки розрізняють наступні варіанти оптичних кабелів:

  • Зовнішні – для монтажу під землею, під водою і в каналізації. Мають спеціальну сталеву броню, яка захищає від різного роду механічних пошкоджень. Залежно від передбачуваних умов експлуатації зовнішні оптичні кабелі можуть мати захист від: підвищеної вологості, перепадів температур, розтягнень.
  • Підвісні – самонесучі кабелі для підвіски на різних опорах. Завдяки наявності спеціального силового елемента в конструкції витримують підвищені навантаження по всій довжині. Навколо силового елемента скручуються оптичні модулі, які гарантують кабелю стійкість до розтягування і здавлення.
  • Внутрішні – для вертикальної або горизонтальної прокладки всередині приміщень. Такі моделі мають захисний арамідний шар, який попереджає тертя кабельних елементів і вберігає їх від розтягування і механічних ударів. Зовнішня оболонка виконується з негорючих матеріалів.

Окремий вид – універсальний кабель, який може використовуватися як всередині будівель, так і зовні. Має широкий діапазон технічних особливостей - від підвищеної гнучкості до наявності водоблокуючої сітки. Тому, щоб вибрати найбільш оптимальний варіант оптичного кабелю, слід враховувати локацію монтажу і плановану механіку укладання.